Jaki switch PoE do kamer IP?

Przełączniki sieciowe są istotnymi urządzeniami w naszej strukturze monitoringu sieciowego. Jak dobrać odpowiedni switch do naszych kamer IP, czym się sugerować? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na kilka istotnych pytań.

Odpowiedni switch

Dobierając odpowiedni switch powinniśmy oczywiście dostosować go do ilości kamer, które funkcjonują w ramach naszego monitoringu sieciowego. W tej chwili najczęściej spotykane są przełączniki posiadające 8 portów wejściowych, które świetnie sprawdzają się do rozwiązań biurowych lub mieszkaniowych. Warto zwrócić również uwagę ile portów PoE obsługuje switch, ponieważ spotykane są modele, w których dostępnych jest 8 portów, z czego tylko 4 w standardzie PoE.

Warto również zwrócić uwagę na przepustowość naszego switcha. Najczęściej spotykane są przełączniki z portami Fast Ethernet (100 Mb/s) oraz Gigabit Ethernet (1000 Mb/s). Switche często wyposażone są również w opcję Non-Blocking, która umożliwia uzyskanie prędkości połączenia 200 Mb/s bez spadku transferu podczas przesyłania danych w obu kierunkach. Spotykane są również switche, które posiadają funkcję zdalnego zarządzania za pomocą przeglądarki internetowej. Takie modele są stosunkowe droższe, ale zapewniają swobodną kontrolę nad naszym systemem (informacje o stanie zasilania, kontrola przepływności danych, duplikacja portów). Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem urządzenia sieciowego, to zapraszamy na tą stronę: http://www.ip.pl/produkty/wszystkie-akcesoria-sieciowe/index.html